Spodnie chino w wersji damskiej

Spodnie chino w wersji damskiej

Dawniej nosili je amerykańscy żołnierze oraz studenci wyższych uczelni – chinosy, bo o nich właśnie mowa, przenikają w tym sezonie także do mody damskiej. Warto więc dowiedzieć się o nich trochę więcej, zanim trend ten całkowicie owładnie modowy świat.

Czym właściwie są chinosy?

Męskie spodnie chino znane są w świecie mody od bardzo, dawna. Do Ameryki przywieźli je żołnierze wracający z wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Ogólnodostępne dla reszty populacji stały się, gdy firma braci Brooks zaczęła masowo je produkować i sprzedawać. Wtedy też stały się modną alternatywą dla jeansów w środowisku studenckim. Dziś zna je cały świat i są jednymi z najczęściej kupowanych elementów męskiej garderoby.
Dyskutując o fasonie spodni chino możemy stwierdzić, że jest on bardzo prosty i klasyczny. Spodnie wykonane są z miękkiej bawełny i posiadają po dwie kieszenie z przodu i z tyłu. Bardzo łatwo jest je stylizować z wszelkimi ubraniami „basic”, co pozwala w prosty sposób stworzyć garderobę w stylu „Smart Casual”.

Jak dodać chinosą trochę kobiecości?

Kobiety są mistrzyniami w przemycaniu męskich części garderoby i dostosowaniu ich do swoich potrzeb. Spódnice już dawno przestały wystarczać do stworzenia stylizacji w stylu „Smart Casual”, dlaczego więc tym razem nie postawić na spodnie chino męskie?
Do złamania prostego kroju spodni warto wybrać nieco bardziej kobiecą, delikatną „górę”. Kilka falbanek lub kwiecisty wzór z pewnością dodadzą tym typowo męskim spodniom nieco powabu. Chinosy świetnie też prezentują się w duecie ze szpilkami. Warto eksperymentować i spróbować tego rodzaju stylizacji.

Dawidek5

Related Posts

Wybór spodni typu jogger dla mężczyzn

Wybór spodni typu jogger dla mężczyzn

Modne kurtki na jesień 2020

Modne kurtki na jesień 2020

Spodenki męskie

Spodenki męskie

Marynarki damskie – na co postawić w tym sezonie?

Marynarki damskie – na co postawić w tym sezonie?