fallback-image

Rodzaje męskich płaszczy

płaszcz-męski

Płaszcz męski wygląda zawsze bardzo elegancko i dodaje urody każdemu, a na dodatek nadaje się do noszenia przy każdej okazji. Warto wiedzieć jednak o tym, że płaszcze zimowe męskie dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się od siebie wyglądem, krojem i materiałem.

Dyplomatka

Jest to jeden z klasycznych rodzajów męskich płaszczy. Charakteryzuje się tym, że jest jednorzędowy i sięga zazwyczaj do kolan. Dlatego też nie poleca się go mężczyznom niskim. Takiej długości płaszcz może znacznie skrócić nogi, co ostatecznie nie wygląda atrakcyjnie. Najczęściej można go dostać w kolorach czerni, szarości, albo granatu. Jego kołnierz jest zazwyczaj obszywany aksamitem, albo innym luksusowym materiałem. Płaszcz ten nadaje się na uroczystości formalne i również najlepiej wygląda z połączeniami tego typu. Do użytku codziennego raczej się nie sprawdzi.

Bosmanka

Innym bardzo popularnym typem płaszcza męskiego jest bosmanka. Charakteryzuje się on tym, że jest wykonany z grubszego materiału, często bawełny. Jest on dwurzędowy i posiada specyficznie otwarte klapy. Ponadto z godnie z klasyką, płaszcz ten powinien mieć drewniane guziki. W dzisiejszych czasach można się jednak spotkać już z innymi nieco rozwiązaniami. Nadaje się on zarówno do noszenia w przypadku uroczystości formalnych, jak i na co dzień. Swoją długością sięga do bioder, albo delikatnie niżej. Nie produkuje się tego typu płaszczy, które byłyby dłuższe. Płaszcze tego typu można spotkać najczęściej w kolorze metalicznym, brązowym, albo czarnym.

Dawidek5

Related Posts

Modne sukienki – jak je wybrać?

Modne sukienki – jak je wybrać?

Tanie sukienki

Tanie sukienki

Koszulki polo – wiekowe, ale modne!

Koszulki polo – wiekowe, ale modne!

fallback-image

Stylizacja idealna na rowerową przejażdżkę