Cechy charakterystyczne damskiej bomberki

Cechy charakterystyczne damskiej bomberki

Kultowe już kurtki typu bomber jacket, lansowane są przez wielkich projektantów mody, gwiazdy czy blogerki. To świadczy ich ogromnej popularności i chęci noszenia. Również w tym sezonie bomberki damskie zdominowały wybiegi mody, a potem ulice.

Kurtka bomberka damska ma kilka cech charakterystycznych, po których ją rozpoznamy

Cechą charakterstyczną bomberki jest to, że raczej jest krótka kurtka, wyposażona w szeroki ściągacz na dole oraz na zakończeniach rękawów. W klasycznej wersji bomberki nie znajdziemy kaptura, zaś wokół szyi powinien znajdować się ściągaczowy kołnierz. Klasyczna kurtka bomberka damska powinna być zapinana na zamek i posiadać kieszenie boczne. Bardzo często na ramieniu znajdziemy też dodatkową kieszonkę. Pod kątem kroju, bomberkę wyróżnia luźny fason. Zastosowany do jej uszycia materiał powinien być lekki, przez co też sprawia, że bomberka znakomicie wygląda nawet na różnych typach sylwetki. Pasuje nie tylko na wysokie i szczupłe osoby, ale też na te niższe, wyższe i nieco bardziej tęgie.

 

Bomberki damskie wywodzą się od ubioru wojskowego, a dokładniej od uniformów noszonych przez oficerów z amerykańskich służb powietrznych. Wówczas ten typ kurtki określany by mianem „pilotki”. Cały prestiż związany z noszeniem właśnie tej kurtki wynikał z faktu, że były one zarezerwowane jedynie dla wojskowych elit. Na samym początki kariery kurtki bomberki, szyto je głównie ze skóry, a górę wykańczano za pomocą futrzanego kołnierza. Dziś bomberki damskie przeszły prawdziwą metamorfozę, dlatego tez dostaniemy je w wersji zarówno skórzanej, jak i futrzanej.

Dawidek5

Related Posts

Idealna stylizacja na sylwestra

Idealna stylizacja na sylwestra

Jaki model kamizelki damskiej wybrać?

Jaki model kamizelki damskiej wybrać?

Jak nosić futrzaną kamizelkę?

Jak nosić futrzaną kamizelkę?

Jak dobierać płaszcz aby idealnie pasował do wzrostu osoby?

Jak dobierać płaszcz aby idealnie pasował do wzrostu osoby?